BikeMusicFest

Action

Action BikeMusicFest
Date 13.08.2011 - 16.10.2013
Place Paseky nad Jizerou - Paseky nad Jizerou
Category Akce v okolí

Description

Náročný každoroční cyklistický závod v Pasekách nad Jizerou spojený a openair hudebním festivalem.

bikemusicfest

Hlavní kategorie - jednotlivci a dvojice

Závod se skládá ze dvou etap:

První - orientační maratón typu scorelauf. Scorelauf = orientační závod s volným pořadím kontrol a jejich různým ohodnocením. Cílem je nasbírat co nejvíce bodů v daném časovém limitu a předem určenou penalizací za pozdní příjezd. Kontroly by měly být rozestavěny tak, aby i ti nejlepší nebyli schopni posbírat v limitu vše. Jede se podle turistické mapy, kterou obdržíte na startu a ve které jsou zakresleny kontroly. Je jen na Vás, jakou strategii zvolíte aby jste dosáhli co nejvyššího počtu bodů v časovém limitu. V předešlém ročníku jste si oblíbili jako vloženou disciplínu jednoduché lanové překážky, které šly absolvovat bez problémů například i v "espédéčkách".

Po této etapě není ovšem nic rozhodnuto, neboť následuje etapa druhá - výjezd. Zde jde o to, vyjet pod lanem vleku co nejvýše a tak třeba bodově předstihnout soupeře. Výjezd je rozdělen do úseků, které jsou bodově ohodnoceny. V případě shodného počtu bodů rozhoduje čas v MTBO. Závod je koncipovaný tak, aby se mohl účastnit každý cyklista mající 5 pohromadě (jízdní kolo, cyklistickou přilbu, hodinky, nebo ponětí o čase a dobrou náladu).

Doprovodné kategorie - jednotlivci a dvojice

Závodníci absolvují orientační maratón typu scorelauf na svých strojích - kola s přívěsným vozíkem, dvojkola / tandemy, lehokola a další nezařazené typy. Závodníci dostanou na startu mapu a kontrolní otázky, které řeší během časového limitu, který je shodný s hlavními kategoriemi - 5 hodin.

Doprovodné kategorie - děti do 14-ti let

Závodníci absolvují trať zručnosti, která obsahuje nejrůznější překážky jako např. překlápěčky, kuželky, přejezd prkna apod., a po té nastupují na jednoduchý dětský orientační běh v okolním terénu a s pomocí oficiálních elektronických čipů pro OB zaznamenají průběh této části. Závod pro děti dále obsahuje výjezd pod lanem lyžařského vleku.

Open Fresh Air festival BMF 13. 8. 2011

Můžete se těšit na (časy začátku orientační - změny vyhrazeny):

Vstupné:

  • 100,- CZK / 1 osoba - individum (pro závodníky je vstupné v ceně startovného!)
  • Výhodné vstupné: 400,- CZK / skupina 5-ti osob - moje parta

Na tento ročník jsou zajištěny velkokapacitní stany, tudíž se nemusíte obávat nepříznivého počasí! (zatěžkávací zkouška obstála v minulém roce)

V případě příznivých povětrnostních podmínek bude zapálen festivalový oheň. Vzhledem k místní poloze doporučujeme s sebou teplejší oblečení, neboť po západu slunce bývá chladněji.

V celém areálu jste obslouženi pouze se vtupenkou. Během přestávek či zvučení kapel se můžete těšit na hodnotnou tombolu :) Tombolové lístky získáte při prodeji vstupenky.

Protože Vám v minulých letech bylo po odehrání kapel smutno a chtěli jste si je ještě poslechnout třeba na cestě do svých domovů, přislíbily nám účinkující kapely, že přivezou s sebou svá CD které budete mít možnost koupit a přispět na jejich další bohulibou činnost. K dostání budou před, při a po jejich produkci během večera u zástupců kapel.

Place

Place Paseky nad Jizerou