SpringFest

Action

Action SpringFest
Date 14.05.2011 - 16.10.2013
Place Skiareál Horní Domky - Rokytnice nad Jizerou
Category Akce v okolí

Description

springfest-small

Co přináší pořádání SpringFestu v Rokytnici?

V plném proudu příprav je čtvrtý ročník unikátního projektu krkonošské mládeže. Tato akce je krásnou ukázkou spolupráce církve a státu. Na jeho organizaci se podílí jak město, tak Římskokatolická farnost Rokytnice nad Jizerou, přičemž obě instituce dávají i ruku k dílu. A postoupíme-li o dimenzi výše, tak akci finančně podporuje jak Královéhradecká diecéze, tak Liberecký kraj. Na organizaci se tedy podílejí a festival navštěvují lidé s rozdílnými názory na svět i víru. Stejně tak členové kapel, které na festivalu vystupují, mají různé pohledy na život.

Tento ročník vystoupí 12 hudebních těles na dvou pódiích. Pět zejména místních kapel na malém podiu: Eliata, Stopdepress, VeVývoji, Thisplay a Paralen-i-ibalgin. Mezitím na velkém podiu budou umělci z větších dálek a to jak profesionální, tak amatérský: Up!Great (Ostrava), !ON (Liberec), František Nedvěd mladší (Praha), Šatlava (Přibyslav) a host ze Slovenska - The Elements. Jako hlavní hosté budou pro tento ročník dvě sestavy, folková kapela TRABAND a rock-punková kapela JAKSI TAKSI.

Celá akce bude probíhat přímo u nás ve Skiareálu Horní Domky. Jsou zde velké venkovní i vnitřní prostory a tak se nemusíme bát deště. Do programu je již tradičně řazena zábavná vložka jako například letos slosování o paraglidingový seskok, okružní jízdy lanovou dráhou nebo otevřené lanové centrum. Důležitou součástí projektu jsou také vystoupení osobností na místě zvaném Beseda Stage, tedy prostor pro přednášky, besedy a jiná setkání s hosty festivalu na nejrůznější témata týkající se myšlenky projektu.

Jako další součást doprovodného programu jsou letos poprvé vernisáže místních umělců. Konkrétně budou uskutečněny výstavy obrazů, maleb, fotek a skla nadějných studentů a studentek.

A nakonec bude v programu představení uměleckého projektu Martina Marka (student ateliéru Time-based media, fakulta umění a designu, Univerzita J. E. Purkyně). Každý je na jeho dílo zvědavý, prakticky to bude videoprojekce doplněná zvukem a živými vstupy autora, téma je prozatím utajené.

  • Vstupenky opět v předprodeji za 110,- Kč od 1. března 2011.
  • Seznam prodejen nebo formulář pro objednávku vstupenek je na webu akce, tedy navštivte www.springfest.cz pro více informací.