rotextile

Opuštěné objekty společnosti Rotextile a.s. v Rokytnici nad Jizerou se brzy promění ve sportovní, relaxační a nákupní centrum. Proměnu můžete sledovat na webu www.rotextile.cz.

Bývalý internát textilky se změní na apartmány a studia hotelového typu. Vznikne zde celkem 66 lůžek, 21 přistýlek a restaurace nejen pro ubytované.

Z bývalé jídelny bude několik funkčních částí, které mohou být provozovány jak společně, tak samostatně. Je zde navrženo kongresové centrum s víceúčelovým sálem, minipivovar, pivní lázně a restaurace s průhledem do výrobní části minipivovaru.

Revitalizace výrobního areálu se promění na polyfunkční zařízení se sportovními a obchodními aktivitami, bydlení (včetně parkování). Prostory budou nabídnuty k dlouhodobému pronájmu.

Zájemci mají dvě možnosti pronájmu:

  • Roční pronájem po kolaudaci za částku 200,- Kč/m2 bez možnosti zasahovat do projektu. Při podpisu smlouvy zaplatí 3 měsíční kauci, která zaručuje rezervaci prostoru.
  • Druhou možností je desetiletý pronájem za částku 100,- Kč/m2, kdy ve chvíli uzavření smlouvy a zaplacení nájmu se zájemce stává účastníkem řízení. Prostor si ve spolupráci s architektem sám navrhuje a jeho realizaci v průběhu stavby kontroluje a koordinuje. V případě desetiletého pronájmu za Vás vyřídí dotaci z MPSV na vznik sociálního podniku do výše 5 000 000,- CZK.

Prostory, které nebudou pronajaty zůstanou ve správě a budou provozovány správcovskou firmou.

Práce na všech objektech budou prováděné souběžně v souladu se stavebním povolením.

Slavnostní otevření je naplánováno na zahájení zimní sezony 5. prosince 2015.