Stravování

stravovani

Kuchyně je umístěná při vjezdu do tábora ve stanu 4x6 m Svitava. Ke kychyni je zavedena pitná voda z vodovodní přípojky a vaří se na plynových sporácích a v horkovzdušných troubách. Kuchyně samotná i provoz v ní odpovídá veškerým hygienickým předpisům.

Obědy jsou vždy teplé (mimo dva celodenní výlety - pak je teplá večeře), snažíme se o rozmanitost a kvalitní stravu, vyhovíme i nárokům bezlepkové diety.  Pokrmy se připravují přímo ten den, kdy se vydávají. Jídlo se vydává u kuchyně, konzumuje se v jídelním stanu, jídlo se nenosí  do stanů.

  • Je nutné, aby děti měly vlastní ESUŠ  a LŽÍCI - nejlepší je ešus s uchem, domácí jídelní miska je nebezpečná (děti  jídlo dostanou u kuchyně a musí si dojít ke stolu) 
  • Je nutné, aby děti měly vlastní HRNEČEK - zvažte, jaký na tábor dáte - zejména v chladném počasí se nápoje ke snídani nalévají horké (musí tedy být na horké nápoje vhodný  a mít ucho, které se nebude příliš rozpalovat - děti a ním potřebují ujít cca 20 m, aniž by je ucho pálilo .... a upustily ho Wink

Ešus a lžíci si po jídle děti myjí samy, je připravena horká voda a voda na oplach. Děti jsou vedeny k tomu, aby se k jídlu dostavily přiměřeně čisté - hlavně ruce a obličej, a měly čisté nádobí.

 

Stravování dětí je 5× denně:

08.30 snídaně pečivo, čaj ,bílá káva, nebo kakao
10.30 svačina pečivo a k němu se střídá ovoce, zelenina, nebo jogurt
13.00 oběd polévka, hlavní jídlo, pití
16.00 svačina pečivo a k němu se střídá ovoce, zelenina, nebo jogurt
19.00 večeře chléb s pomazánkou nebo teplá večeře
  2. večeře podle chuti táborníků a  nabídky kuchyně
  noční hlídky pečivo s něčím, vánočka, čaj

 

Pitný režim je zajištěn po celý den z termonádoby, aby si děti mohly kdykoli natočit šťávu nebo za chladného počasí čaj v  libovolném množství.

Velmi N E D O P O R U Č U J E M E  si pití nalévat do lahví, v lahvích ho skladovat. Lahve se  také nedají v táborových podmínkách dobře vymýt a mohou pak být důvodem choroby.