Zdravotní zajištění tábora

Základem zdravotnického zabezpečení tábora je kvalifikovaný zdravotník (zdravotnice) a samostatná marodka. Výhodou marodky je možnost nemocného izolovat a zmenšit riziko šíření infekce. Další výhodou je stálá přítomnostzdravotníka v bezprostřední blízkosti marodky. Zdravotní péče je poskytována nepřetržitě, po celou dobu trvání tábora je také k dispozici osobní auto na případný odvoz k lékaři, který je zajištěn v blízkosti tábora (ve všední den zdravotní středisko Cvikov, jinak poliklinika Nový Bor, pohotovost v nemocnici v České Lípě). 

  •  Zdravotnice podle zdravotní dokumentace dětí a návodu rodičů podává dětem pravidelně užívané léky.
  •  Po příjezdu z tábora bude mít dítě u sebe případné nálezy od lékaře, popř.  kartu popisující počet a místo, kde mělo klíšťata.
  •  Je nutné, aby měly děti s sebou očkovací průkaz a kartičku pojištěnce (stačí kopie), které odevzdají při nástupu do autobusu zdravotníkovi. Kartička pojištěnce i očkovací průkaz jim budou na konci tábora vráceny.

 Dále je nutné odevzdat zdravotníkovi „Prohlášení o bezinfekčnosti“ (příloha přihlášky) bez tohoto prohlášení nebude dítě do tábora přijato.