Zdravotní zajištění tábora

 

Základem zdravotnického zabezpečení tábora je kvalifikovaný zdravotník (zdravotnice) a samostatná marodka. Výhodou marodky je možnost nemocného izolovat a zmenšit riziko šíření infekce. Další výhodou je stálá přítomnostzdravotníka v bezprostřední blízkosti marodky. Zdravotní péče je poskytována nepřetržitě, po celou dobu trvání tábora je také k dispozici osobní auto na případný odvoz k lékaři, který je zajištěn v blízkosti tábora (ve všední den zdravotní středisko Cvikov, jinak poliklinika Nový Bor, pohotovost v nemocnici v České Lípě). 

  •  Zdravotnice podle zdravotní dokumentace dětí a návodu rodičů podává dětem pravidelně užívané léky.
  •  Po příjezdu z tábora bude mít dítě u sebe případné nálezy od lékaře, popř.  kartu popisující počet a místo, kde mělo klíšťata.
  •  Je nutné, aby měly děti s sebou očkovací průkaz a kartičku pojištěnce (stačí kopie), které odevzdají při nástupu do autobusu zdravotníkovi. Kartička pojištěnce i očkovací průkaz jim budou na konci tábora vráceny.

 

V současné době máme dle pokynů místně příslušné hygienické stanice připravenou izolaci - dva stany se samostatným vyčleněným Wc a umýváním rukou. Zde bychom měli izolovat každého táborníka s podezřením na infekční chorobu a ihned informovat rodiče. 

Prohlášení o bezinfekčnosti jsme obdrželi v aktualizovaném znění - měli jste ho přílohou informačního e-mailu a bude k podpisu u autobusu při předávání dětí.